+420 607 015 507

  belledonne@email.cz

  Znojemská 296, Suchohrdly

Celý okres města Znojma a jeho bezprostřední okolí nabízí opravdu širokou škálu všech možných aktivit, památek, putování a možností vyžití. Přesvědčte se sami.

Památky ve Znojmě

Radniční věž

Radniční věž

Radniční věž je dodnes neodmyslitelnou ikonou města Znojma. Tato 80 metrů vysoká dominanta města byla postavena v letech 1445 – 1448 a návštěvníkům nabízí jedinečný výhled až na vrcholky rakouských Alp. Knížecí rotunda Panny Marie a sv.Kateřiny

Rotunda sv. Kateřiny

Rotunda sv. Kateřiny

Rotunda Sv. Kateřiny je nejvzácnější památkou města Znojma. Pochází z 11. století, přesněji roku 1037, kdy byla postavena. Je vyzdobená vzácnými freskami a nachází se před vstupem do areálu přemyslovského hradu.

TIP: Správný směr ukáže i rotunda v chodníku! Hledejte rotundy!

Znojemský hrad

Znojemský hrad

Znojemský hrad je památkou z konce 11. století. Hradní pevnost byla zapojena do systému celoměstského opevnění a stala se centrem významných historických událostí v dějinách státu.

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí

Znojemské podzemí je rozlehlé bludiště podzemních chodeb a sálů, situované pod celým areálem středověkého města, vzniklo v průběhu 14. až 15. století propojením sklepních prostor jednotlivých měšťanských domů a paláců.

Chrám svatého Mikuláše

Chrám svatého Mikuláše

Děkanský chrám sv.Mikuláše je výraznou dominantou města Znojma z 12. století, který spolu s radniční věží můžete spatřit téměř ze všech pohledů na město.

TIP: Stojí za to ho vidět!

Premonstrátský Loucký klášter

Premonstrátský Loucký klášter

Premonstrátský Loucký klášter byl založen v Louce (dnes část města Znojma) v roce 1190. Prohlídka kláštera zahrnuje obrazovou galerii, vzácnou románsko-gotickou kryptu pod klášterním kostelem, muzeum bednářství a vinařství i ochutnávku vín.

Turistika

TIP! VINOBUS – 13 zastávek, 56 kilometrů, 19 vinařství

TIP! VINOBUS – 13 zastávek, 56 kilometrů, 19 vinařství

Díky Vinobusu můžete jednoduše zavítat ze samotného centra Znojma do různých sklepů a vinařství na Znojemsku, aniž byste museli řešit, jak se dopravíte tam i zpět. Můžete si prohlédnout krásné vinice, pokochat se přírodou Národního parku Podyjí, navštívit Loucký klášter či podniknout spoustu dalších zajímavých věcí v blízkosti zastávek Vinobusu. Nosič na kola je samozřejmostí.

Autobus s kapacitou 32 míst a přívěsem na dvacet kol, který se třikrát denně vydá na trasu dlouhou necelých šedesát kilometrů a cestou třináctkrát zastaví – to je speciální Vinobus, společný projekt spolku VOC Znojmo. Projekt je realizován za podpory Jihomoravského kraje, města Znojma, okolních obcí a Vinařského fondu ČR. Poprvé se s ním lidé projeli při Znojemském historickém vinobraní 2015, plnou sezonu zahájil v dubnu 2016.

Vinobus na své trase objíždí řadu zajímavých vinařských lokalit – vinice, sklepní uličky, vinařství a vinné sklepy i místa, odkud se můžete vydat na výlet na kole. Pro návštěvníky Znojemska je to způsob, jak se vyhnout problémům s nulovou tolerancí alkoholu za volantem nebo na kole. Můžete si vybrat pouhé projetí trasy s průvodcem, ale také můžete kdekoliv vystoupit, projít si vybrané místo, ochutnat vína a počkat na další spoj, případně se dál vydat po některé z cyklostezek. Novinka 2017 – vybrané zastávky s 15 minutovou přestávkou a degustací vín (degustace není v ceně jízdenky).

Zámek Vranov nad Dyjí

Zámek Vranov nad Dyjí

Vranov nad Dyjí láká návštěvníky barokním zámkem, který se nachází na strmém skalnatém ostrohu nad řekou Dyjí. V okolí Vranova se nachází spousta turistických cest.

Hrad Bítov

Hrad Bítov

Hrad Bítov je jedním z nejstarších hradů naší země. Kouzlo hradu dotváří početné sbírky vycpaných zvířat, rodiny s dětmi jistě ocení expozici hradních, lesních a vodních strašidel ve sklepení hradního pivovaru.

Zřícenina hradu Cornštejn

Zřícenina hradu Cornštejn

Cornštejn, neboli Skála hněvu – tak by se dal přeložit název zříceniny ze 14. století nad Vranovskou přehradou, který byl vybudován jako královská pevnost v linii podyjských hradů na jižní moravské hranici českého státu.

Sealsfieldův kámen

Sealsfieldův kámen

Sealsfieldův kámen nalezneme vysoko nad zákrutem řeky Dyje. Je to jedna z nejkrásnějších vyhlídek Národního parku Podyjí. Na začátku 19. století učarovala rodákovi z nedalekých Popic, světově proslulému spisovateli Charlesi Sealsfieldovi, který zde rád sedával a meditoval.

Vodní mlýn ve Slupi

Vodní mlýn ve Slupi

Vodní mlýn ve Slupi je pozoruhodná renesanční stavba velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. Svým rozsahem a architektonickým ztvárněním je opravdu ojedinělou a zajímavou technickou památkou.

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí

Národní park Podyjí je ukázkou výjimečně zachovalého říčního údolí v bohatě zalesněné krajině jihozápadní Moravy. Pro území je charakteristická mimořádná rozmanitost vyskytujících se živočišných a rostlinných druhů a jejich vysoká koncentrace na relativně malé ploše.

Hardegg

Hardegg

Hardegg je nejmenší město Rakouska, kde můžete obdivovat zajímavý farní kostel nebo panskou hrobku či dominující hrad z 12. století.

Retz

Retz

Retz je malebné městečko kousek od česko-rakouských hranic, kde se nachází spousta pozoruhodností. Mezi nejoblíbenější patří největší sklep Rakouska, městská radnice, jedinečný větrný mlýn, muzeum jízdních kol, ale především láká své turisty na skvělé víno.

Výlety a zábava

Okružní jízda turistickým vyhlídkovým vláčkem

Okružní jízda turistickým vyhlídkovým vláčkem

Vydejte se na okružní jízdu turistickým vláčkem, který vás proveze nejzajímavějšími částmi královského města Znojma. Přitom můžete ochutnat vína společnosti Znovín Znojmo a zakousnout k nim delikátní sýry.

Městská plovárna Louka ve Znojmě

Městská plovárna Louka ve Znojmě

Součástí areálu jsou sportoviště – hřiště pro plážový volejbal, víceúčelové hřiště pro míčové hry, hřiště pro streetball, stoly pro stolní tenis, dětské hřiště s prolézačkami a pískovištěm, možnost občerstvení, rekreační-kondiční bazén, bazén pro neplavce a dětské brouzdaliště.

Konopná farma Vranč

Konopná farma Vranč

Konopná farma Vranč je úžasná oáza klidu, kde si můžete při odpočinku s drinkem rehabilitovat svoje nohy v mořském písku kolem celého baru. Pěstuje se výhradně technické konopí, které má zákonem povolený, téměř nulový obsah psychoaktivní látky THC.

Termální lázně Laa

Termální lázně Laa

Therme Laa nabízí vnitřní i venkovní termální bazén s vířivkami, vodopády o teplotě 34 °C, venkovní termální bazén se slanou vodou o teplotě 36 °C a venkovní bazén pro aktivní s chladnější vodou. Na své si zde přijdou i děti. Pro ně je zde vnitřní i venkovní brouzdaliště, velké pískoviště i dětský koutek a v létě i skákací hrad. Therme Laa nabízí také 90 metrový nerezový tobogán, relaxační místnosti a saunový svět.

Excalibur Merlin Kinder´s Welt

Excalibur Merlin Kinder´s Welt

Excalibur City je nákupní a zábavní centrum v jednom. Specialitou tohoto komplexu je dětské centrum, kde si děti mohou užít jedinečnou zábavu na venkovních atrakcích a nově zde bylo vybudováno i indoorové dětské centrum.

Outletové obchodní centrum Freeport

Outletové obchodní centrum Freeport

Značková móda ve Freeportu 30 – 70% levnější 70 obchodů, 200 světových značek, 6 kaváren a restaurací, kadeřnický salón, dětský koutek. Outlet nabízí značkovou módu, obuv, doplňky a vybavení domácnosti o 30 – 70% levněji než běžné obchody. Mnohdy však slevy přesahují až 80%. Užijte si nákupy za nejnižší ceny po celý rok! Otevírací doba denně včetně víkendů a svátků od 10 do 21 hodin.www.freeport.cz

Všechna práva vyhrazena • 2017 Belle donne • Vyrobil Martin Grus - GRUMcz • Ubytování na jižní Moravě