Pokud se chcete krásně opálit a zároveň i odpočinout a dobít energii, tak není nic lepšího, než navštívit solárium.
Náš salon disponuje opalovacími přístroji značky UWE Cayenne XTT a UWE Cayenne S-CLASS, které patří mezi špičku v oblasti umělého slunění. Nabízíme také kvalitní kosmetiku pro opalování v soláriu i po opalování a permanentky.
Horizontální solária, kterými disponujeme, se řadí mezi profesionální přístroje německé značky s výbornými opalovacími schopnostmi. Slučuje v sobě kvalitu, dokonalé zpracování, moderní design a komfort. Je proto určeno pro nejnáročnější klientelu.
Solárium UWE Cayenne XTT je vybaveno 28 x 160 W trubicemi v horním dílu, 20 x 180 W trubicemi ve spodním dílu a 3 obličejovými výbojkami.
Solárium UWE Cayenne S-CLASS je vybaveno 20 x 160 W trubicemi v horním dílu, 30 x 160 W trubicemi ve spodním dílu, 4 obličejovými výbojkami a 2 ramenními opalovači.
Výhodou obou solárií je oddělené ovládání intenzity slunění, či ochlazování pro obličej a tělo.
Před návštěvou solária je důležité vědět jak se v soláriu opalovat bezpečně, tzn. seznámit se s pokyny pro návštěvníky a nezanedbat informace pro koho je používání solária zakázáno.
Permanentky
Cena za 1 min opalování v soláriu je 13 Kč. Zakoupením permanentek se cena za minutu postupně snižuje. Vybrat si u nás můžete ze dvou druhů, a to 100 minut opalování za 1.100 Kč (1 min/11 Kč), 200 minut opalování za 2.000 Kč (1 min/10 Kč).
Kosmetika
Zakoupit si u nás samozřejmě můžete i kosmetiku vhodnou pro opalování v soláriu. Vybírat můžete z nejrůznějších značek aktuálně nabízené kosmetiky na trhu. S nejvhodnějším výběrem pro Váš typ kůže Vám samozřejmě poradí náš proškolený personál, neváhejte se na něj proto vždy obrátit.
Pokyny pro návštěvníky
Základní pravidla pro opalování v soláriu:
- Pokud máte zdravotní problémy nebo užíváte léky, poraďte se o možnosti opalování s ošetřujícím lékařem. Váš zdravotní stav nebo vliv některých léků může být znásoben účinkem UV záření.
- Zjistěte si fototyp Vaší kůže - za asistence obsluhujícího personálu solária proveďte jednoduchý test pro určení fototypu Vaší kůže a na základě výsledků tohoto testu Vám obsluhující personál doporučí Váš individuální opalovací program.
- Dodržujte maximální doporučené opalovací časy, intervaly mezi opalováním dle doporučeného opalovacího programu s ohledem na stav a typ Vaší kůže.
- Mezi prvním a druhým opalováním vyčkejte minimálně 48 hodin.
- Neopalujte se ve stejný den v soláriu a na slunci (dávky UV záření se sčítají).
- Před opalováním si odložte šperky.
- Před opalováním je nutné se důkladně odlíčit. Nepoužívejte již několik hodin před opalováním make-up a parfémy, jelikož tyto mohou ve spojení s UV světlem způsobit podráždění kůže a dokonce vyvolat alergické reakce.
- Nepoužívejte žádné opalovací krémy s ochranným faktorem. Kosmetika pro opalování na slunci není určena k opalování v soláriu (a opačně). Doporučuje se pouze speciální solární kosmetika, která má pokožce dodat potřebnou vlhkost a vitamíny, čímž zabraňuje nadměrnému stárnutí pokožky.
- Během opalování je nutné chránit si oči pomocí speciálních ochranných brýlí nebo očních ochranných fólií (Kontaktní čočky nebo sluneční brýle s UV filtrem nejsou náhradou speciálních ochranných brýlí). V případě nedodržení tohoto pravidla si vážným způsobem poškozujete zrak!!! Pokud se díváte přímo do rozsvíceného solária po dobu cca. 6 vteřin, již překračujete kritickou hranici záření, kterou snese Vaše oko. Pokud máte v rozsvíceném soláriu zavřená oční víčka, překračujete nebezpečnou dávku UV záření pro Vaše oko asi po 1 minutě.
- Při opalování v soláriu neležte nehybně, neprokrvená místa se neopálí.
- Po opalování se několik hodin nesprchujte, aby nedošlo k přerušení procesu pigmentace.
- Pokud se po opalování objeví zčervenání, mělo by být další opalování alespoň na týden zastaveno a poté zahájeno opět od počátku programu.
- Po intenzivní opalovací kúře se doporučuje přestávka až 4 týdnů. Intenzivní opalovací kúra může probíhat např. tak, že budete chodit do solária obden celkem maximálně 10x a opalovací čas si budete postupně prodlužovat od počátečních 5 minut až do doporučeného maxima pro konkrétní fototyp kůže. Pro udržení opáleného vzhledu stačí 1 návštěva solária za 1 až 2 týdny.
- Počet opalování za rok nemá překročit 50 až 100. Někteří dermatologové uvádějí dokonce pouze 20 návštěv v soláriu ročně! Vše je individuální a hodně záleží na fototypu Vaší pokožky, na počtu mateřských znamének apod.
- Dalšímu použití solária by se měly vyhnout osoby, u kterých se do 48 hodin po prvním opalování objevily nenadálé účinky jako výrazné svědění nebo zčervenání pokožky apod.
- Pokud se po opalování objeví opuchliny, bolesti nebo změny v pigmentaci kůže (změny u stávajících pigmentových skvrn), neprodleně vyhledejte lékaře.
Informace pro koho je používání solária zakázáno.
Solárium nesmí používat:
- osoby do 18-ti let věku,
- osoby se sklonem k tvorbě pih,
- osoby s přírodní zrzavou barvou vlasů,
- osoby se skvrnami a výrazně světlou barvou pokožky,
- osoby s více jak 16-ti mateřskými znaménky na těle o průměru nad 2 mm,
- osoby s atypickými mateřskými znaménky,
- osoby trpící úžehem,
- osoby bez schopnosti opálit se, nebo opálit se bez spálení pokožky, nebo kde se v rodině vyskytuje bolestivé spálení pokožky,
- osoby, které prodělaly rakovinu kůže, nebo mají předpoklady ke vzniku rakoviny kůže,
- osoby, které jsou v blízkém příbuzenském vztahu k osobě s historií melanomu,
- osoby citlivé na světlo, nebo užívající léky, které vyvolávají citlivost na světlo.
Fototyp
Fototyp vyjadřuje intenzitu přirozeného zbarvení kůže. Zjistí se podle reakce kůže na první slunce. Všeobecně lze říci, že každý reaguje jinak na UV záření. To znamená, že jsou velké rozdíly v citlivosti pokožky. Lidé s velmi citlivou pokožkou, jako jsou blonďáci, zrzaví a severoevropské typy, se rychleji spálí a velmi obtížně, nebo vůbec, se opálí. Tmavší evropské a mediterran typy mají již od přírody tmavší pleť a budou mít menší problémy při delším pobytu na slunci.
Typ pokožky lze rozdělit do šesti kategorií:
- vždy se spálí, nezhnědne,
- většinou se spálí, zhnědne málo,
- zřídka se spálí, zhnědne dobře,
- nespálí se nikdy, zhnědne do tmava,
- asijský typ,
- negroidní typ.
Fototyp kůže si můžete sami určit vyplněním dotazníku přímo zde, nebo přímo v našem salonu, kde Vám s jeho vyplněním pomůže recepční, doporučí také opalovací časy a kosmetiku určenou přímo pro opalování v soláriích. Opálení není nic jiného, než automatická ochrana pokožky před slunečním zářením. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si tyto „Informace o působení ultrafialového záření na lidský organismus“.
Informace o působení ultrafialového záření na lidský organismus
Sluneční záření se skládá z těchto základních složek:
- infračervené záření IR (tepelné)
- viditelné světlo,
ultrafialové záření UV.
Ultrafialové záření je rozděleno na tři části:
- UVA (400 – 325 nm) – zdraví prospěšné,
- UVB (325 – 290 nm) – zdraví škodlivé,
- UVC (290 nm a níže) – pohlcováno ozónovou vrstvou.
Složka A je pro zdraví člověka velmi prospěšná. Je pro tělo nejdůležitějším zdrojem vitamínu D, významně se podílí na zvýšení hladiny vápníku, čímž zabraňuje odvápnění kostí a napomáhá léčení nemocí zad. Toto záření dále zvyšuje hladinu fosforu v krvi a blahodárně působí na regeneraci svalstva, což je důležité zejména pro sportovce. UVA paprsky výrazně utlumují, mnohdy i pomáhají léčit kožní nemoci jako např. psoriasis, akné a ekzémy. Vlivem působení tohoto záření se zlepšuje možnost kůže zbavit se nežádoucích látek, které se v ní hromadí.
Složky B a C způsobují nežádoucí změny na kůži (např. zrudnutí), které mohou být předzvěstí kožního onemocnění.
Lidské tělo je závislé na příjmu ultrafialových paprsků, protože celkově zlepšují imunitní systém organismu. Pokud se však chcete opalovat, měli byste dodržovat určité zásady. Platí absolutní zákaz slunění mezi 11:00 a 15:00 hodinou. Je také třeba krýt hlavu např. kloboukem a mazat se opalovacím krémem s ochranným faktorem 15 a více (podle intenzity slunečního záření a typu pleti). Měli byste také vědět, že v soláriu se vystavujete mnohem menšímu nebezpečí než na slunci. Je to způsobeno tím, že solárium vyzařuje mnohem méně škodlivých paprsků B a C než slunce. Přírodní sluneční záření obsahuje žádoucí a nežádoucí paprsky v poměru 15:1 a 100:1, což znamená, že na jeden díl paprsků nežádoucích připadá 15 až 100 dílů paprsků žádoucích. V soláriu je však tento poměr mnohonásobně příznivější – až 2500:1!
I na solárium si však musíte dát pozor. Měli byste si vybrat solárium, kde dbají pokynů hygienické stanice a pravidelně kontrolují a včas vyměňují opalovací trubice. Dobu svícení trubic v těchto soláriích zjišťují pomocí vestavěného počitadla. Při opalování v soláriu byste měli dodržovat doporučenou dobu ozařování podle typu pokožky a typu zdroje. Projeví-li se na Vaší kůži zarudnutí, nebo citlivost, zkraťte opalovací časy. Opalování se nedoporučuje v případě, že užíváte antibiotika, u jiných léků se prosím poraďte se svým lékařem. Opalovací krémy se v soláriu nepoužívají. V žádném případě nepoužívejte parfémy, make-up, či jiné kosmetické prostředky. Po opalování je vhodné natřít své tělo tělovým mlékem. Sprcha se doporučuje asi 30 minut po ukončení slunění. V soláriu vždy používejte ochranné brýle.
Pokud se chcete vydat na dovolenou a vystavit tam své tělo prudkým slunečním paprskům, je vhodné se nejprve opálit v soláriu. Tím získá Vaše kůže dokonalejší schopnost bránit se slunci a už jí opalováním na slunci tolik neublížíte.